Plan A Felsefesi - Plan A Studio
Top
 

Plan A Felsefesi

Kendi en iyi versiyonunuzu bulmak için meydan okuyun. Limitlerinizi zorlayın. İçinizdeki gücü keşfedin.

Size özel olarak bire bir egzersiz programı hazırlayacak olan yüksek enerjili kişisel eğitmeniniz, bu hedef doğrultusunda limitlerinizi zorlamak için sizi “PLAN A”’da bekliyor.

“PLAN A”da üyelerimizin en iyi ve en yeni versiyonuna dönüşmesi 4 temel aşamayla sağlanır.

 

ASSESSMENT:

“PLAN A”nın farklılığı, hedeflerin kişiye özel oluşunu kolaylaştıran değerlendirme anlayışında yatar. “PLAN A” bu değerlendirmeleri üyemizin var olan durumunu en kapsamlı şekilde analiz eden test serileri ile yapar. Testler, üyemize özel olarak periyodik olarak tekrarlanır, gelişmeler takip edilir ve gerektiği takdirde iyileştirmeler uygulamaya alınır.

“PLAN A” testleri “Vücut Yapısı”, “Oksijen Kapasitesi”, “Duruş”, “Denge”, “Güç”, “Hareket Çeşitliliği”, “Esneklik”, “Hız ve Reaksiyon” bileşenlerinden oluşur ve standart bir kan tahlili ile desteklenir. Değerlendirme süreci, üyelerimizin yaşam tarzlarını anlattıkları bire bir görüşmelerde eğitmenin katılımı ile etüt edilir.

“PLAN A”, spor biliminin ve teknolojisinin bugün ortaya koyduğu araçlarla bu değerlendirmelerin yönetim şeklini her türden üyemize uygun hale getiriyor; onların keyif alarak ve istekli bir şekilde programı takip etmesini sağlıyor.

 

HEDEF BELİRLEME:

“PLAN A” yaklaşımında, hedef belirleme önemli bir rol oynar ve forma girmek ya da Everest’e tırmanmak kadar duruş bozukluğunu düzelterek yaşam kalitesini artırmak da hedef olabilir.

Üyelerimiz ile yapılan bu görüşmenin ardından, eğitmen hangi fiziksel kalite unsurunun üyemiz için belirlenen hedefte hayati ve gerekli olduğunu ortaya koyar. Bu aşamada eğitmen, üyemiz için ön değerlendirme kalite setlerini kullanabilir ya da yenisini yaratabilir ve kütüphaneye ekleyebilir.

Sağlıklı fiziksel kondisyonu yeniden elde etmek, sağlıklı bir görünümü yeniden elde etmek, duruş bozukluğunun sebep olduğu ağrıların iyileştirilmesi, istenen spor aktivitesini gerçekleştirmek için atletik yetenekleri kazanmak gibi örnekler bu aşamanın altında belirlenir.

 

PROGRAM:

Program aşaması, üyemizin değerlendirmesinin yapıldığı fiili durum ile yine üyemiz ile birlikte belirlenen hedef arasındaki bir yolculuğun tanımıdır. Bu program eğitmen tarafından sürdürülmekte ve Dr. Nuri Topsakal’ın danışmanlığında ilerlemektedir. Üyemiz için atanan eğitmen, programın başlaması ile beraber devreye girer. Program, egzersizler, rutin ve değişen diyet programları ve uyku alışkanlıklarının bir kombinasyonundan oluşur.

“PLAN A”da, üyelerimiz fiziksel kondisyon hedeflerini kendilerine özel olarak hazırlanmış Training programları ile hayata geçirirken, bu yolculuğu üyemize özel olarak atanmış bir kişisel hoca takip eder. “PLAN A” Training programları, diyet gibi holistik yaklaşımların da entegre olarak dahil edilebileceği bir yapıdadır.

RECOVERY:

Hedefe ulaşmak için geri kazanma zamanını hızlandırmak üçüncü temel taşımızdır: Bu bağlamda uygun bir Beslenme, Hidrasyon ve Uyku planını uygulamak hedefe ulaşmamızda kritik rol oynar.