Digime 3D Nedir ve Analizi Nasıl Yapılır? - Plan A Studio
Top
Plan A Studio > Genel  > Digime 3D Nedir ve Analizi Nasıl Yapılır?
Digime 3D Nedir?

Digime 3D Nedir ve Analizi Nasıl Yapılır?

Dünyanın ilk ve tek taşınabilir 3 boyutlu vücut tarama sistemidir. 40 saniye gibi kısa bir sürede kişinin 3 boyutlu görüntüsünü alır.

Tüm vücut ölçülerinin ve postür analizini, yağ oranını, BMI/BMR değerini, bel/kalça oranı, günlük kalori ihtiyacını interaktif olarak ölçer ve hesaplar.

Gelişmiş raporlama ve istatistiki araçlar ile değerlerin düzenli takibini sağlar.

DigiClinic size ne tür imkanlar sağlar ?

DigiClinic ile vücut analizini yaparken aynı zamanda “Postür Analizi” modülünde tüm vücut duruşunuzun doğru ve kesin bir değerlendirmesini sağlıyor. Postür Analizi yapan diğer cihazların aksine DigiClinic, tüm vücut uzuv ve noktalarını, yapay zeka desteğiyle otomatik olarak belirliyor. Tüm bunların sayesinde akademik olarak onaylanmış algoritmaları ve postür analizi çözümleri ile DigiClinic vücut ve duruş bozukluklarını milimetrik olarak tespit edebilmektedir. DigiClinic tüm ortopedi, fizik tedavi benzeri klinik ve sağlık merkezlerinde kullanılabilir.

Digime 3d ile Statik Postür Analizi

Klasik Postür Analizi Nasıl Yapılır, Analizde Neler Kullanılır?

Postür analizi yalın anlamda vücudun duruşunun dört farklı açıdan değerlendirilmesidir. Bu dört farklı açı ayakta duruş esnasında arkadan, önden, sağ yandan ve sol yandan yapılan değerlendirilmede kullanılan açılardır. Bu analizler bu açılardan elde edilen programların bilgisayar programıyla değerlendirilmesi ve daha sonra yerini fiziki muayeneye bırakması olarak anlatılabilir. Bu durum özellikle sporcular için de başvurulan bir analizdir.

Postür analizinde;

  • Hasta çıplak ayakta ve çok rahat elbiselerle kendini en rahat hissettiği pozisyonlar kullanılır
  • Postür tahtaları, tahta bloklar, çekül, özel cetveller, mezura gibi araçlar kullanılır
  • Kas kısalığı testleri
  • Vücut dengesi
  • Vücut tipi
  • Vücut kısımlarının düzeni
  • Bacak uzunluğu ölçümleri yapılır.

plan A’da Digime 3d süreci nasıl işler ?

plan A ‘da assessment süreci antropometrik ölçümler, statik postural değerlendirme, esneklik ve mobilite testleri tamamlandıktan sonra statik postür değerlendirmesini daha detaylı analiz edebilmek için digime 3d bize sanal ortamda 3 boyutlu inceleme imkanı sağlıyor.

Böylece kişide bulunan en ufak asimetrik postural bozulmaları hatasız olarak tespit ederek buna yönelik düzeltici egzersizler ile antrenman programlamasını planlıyoruz.

Share